KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15682058
nr 1568 2058
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Spökbåten". Olja på duk, 27,5x35 cm, yttermått inklusive ram: 29x37 cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:07:24
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.500 kr